EVROPSKI TEDEN CEPLJENJA

23.04.2019

EVROPSKI TEDEN CEPLJENJA

23.- 30.maja 2019

Deljenje cepljenja lahko reši življenja.

O cepljenju si lahko več preberete na naslednji povezavi :

VABILA NA ZDRAVSTVENO - VZGOJNE DELAVNICE

SPOŠTOVANI PACIENTI

Vabila na zdravstveno - vzgojne delavnice Centra za krepitev zdravja, so dostopne na spletni strani :

IZBIRA OSEBNEGA ZDRAVNIKA, PEDIATRA, ZOBOZDRAVNIKA

06.02.2019

SPOŠTOVANI PACIENTI !

Vse paciente obveščamo, da ste ob prvem obisku pri  zdravniku  v Zdravstvenem domu Ivančna Gorica, dolžni podpisati izjavo o izbiri osebnega zdravnika.

V kolikor nimate izbranega osebnega zdravnika v našem zdravstvenem domu in želite opraviti  zdravstveno storitev, ki ni nujna, ste SAMOPLAČNIK. (252.člen Pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja ).

SEZNAM ZDRAVNIKOV V SPLOŠNI AMBULANTI  ZD IVANČNA GORICA,katere si lahko izberete za osebnega zdravnika :

- Katarina Žirovnik Kuster, dr. med., spec. druž. med.

SEZNAM ZDRAVNIKOV V OTROŠKEM IN ŠOLSKEM DISPANZERJU  v  ZD IVANČNA GORICA,katere si lahko izberete za osebnega pediatra :

- Slavojka Borković, dr. med., spec. pediater

SEZNAM ZOBOZDRAVNIKOV V ZD IVANČNA GORICA, katere si lahko izberete za osebnega zobozdravnika :

- Alja Barbič, dr. dent. med.

- Petra Gracar Pekolj, dr. dent. med.

- Alenka Kotnik , dr. dent. med.

(zobozdravstveno varstvo otrok in mladine)

- Nataša Voler, dr. dent. med. (zobozdravstvena ambulanta: OŠ Šentvid pri Stični tel.št. 01 788 78 11, Srednja šola Josip Jurčič, tel. št. 01 787 85 13 )

Zdravniki delajo po razporedu, kateri so objavljeni v čakalnicah na oglasni deski.

Telefonska številka za naročanje 01 781 90 00.

ZD Ivančna  Gorica

OBVESTILO

12.09.2011

OBVESTILO
                                              Spoštovani!

V  primeru, da potrebujete svoj zdravstveni karton, za potrebe zdravniškega pregleda, v kateri od drugih zdravstvenih nstitucij, vas prosimo, da nekaj dni pred pregledom, pokličete v ambulanto svojega izbranega zdravnika, da vam kartoteko pošljemo na željeni naslov.
Zaradi varovanja osebnih podatkov , kartoteke ne smemo izročati osebno v roke !

Hvala za razumevanje !

NAČIN NAROČANJA V SPLOŠNIH AMBULANTAH ZD IVANČNA GORICA

22.04.2012

NAROČANJE V SPLOŠNIH AMBULANTAH ZD IVANČNA GORICA

SPOŠTOVANI PACIENTI !

Nenaročene paciente sprejemo do 7.00 ure oz. di 13.00 ure.

Pacienti se morajo za pregled pri svojemu osebnemu zdravniku naročiti in sicer se lahko naročite :

- po telefonu na tel. št. 01 781 90 00 in sicer

DOPOLDNE  od 7.00 ure  do zasedenosti, v času
   ordinacijskega časa ambulante ( oz. v času od 7.00 - 12.30 ure ) in

POPOLDNE  od 13.00 ure do zasedenosti v  času ordinacijskega časa ambulante (oz. v času od 13.00 - 19.00 ure ) ali pa

- preko e -maila , ki je objavljen ob ordinacijskem času vsake ambulante. Povratno informacijo boste dobili

najpozneje naslednji delovni dan, ko ordinacija dela.

Telefonska številka za splošne ambulante ZD Ivančna Gorica

01  781 90 00

v nujnih primerih pokličite tel št. 01 781 90 09

ali 112.

- sprejem v antitrombotično ambulanto pri

-   Mateja Plut Švigelj, dr. med.,spec.druž.med. vsak torek od

12.30-14.00 ure

-   Janez Zupančič, dr. med., vsako sredo od 12.00 -13.15 ure

-   Tonja Gomzi Hrabar, dr. med., vsako sredo od 12.30 -14.30 ure

-    Vlatka Rokvić, dr. med., vsak torek od 12.00 - 13.15 ure

Ta čas drugih pacientov ne sprejemamo.

- naročeni pacienti imajo prednost pred nenaročenimi pacienti

- vse nujne primere: poškodbe, zvišana telesna temperatura, hude bolečine..., vzamemo naprej.Če je pacient zaradi zasedenosti ambulante telefonsko odklonjen, mu sestra po telefonu razloži, da če smatra, da je potreben nujnega pregleda, naj pride v čakalnico, kjer bo lažje narediti triažo ( izmeriti temeraturo, krvni tlak,...) in ugotoviti, če je potrebno, da ga zdravnik vidi takoj ali lahko počaka na vrsto, morda celo do konca delovnega časa ( na zdravnika v naslednjem turnusu, dežurnega zdravnika, ...)

- v primeru, da mora zdravnik med ordinacijskim časom na teren, je razumljivo, da se sistem poruši, zato prosimo za strpnost.

- za potrpljenje prosimo tudi v primeru, če pride do zastoja zaradi drugih razlogov in je potrebno počakati 15 - 20 minut

- za injekcije in preveze se ni potrebno naročati.Vsak pacient prejme za ta namen list, s katerim se javi sestri in ga po možnosti vzame naprej

-  v primeru, da ima pacient  s seboj zdravstveno izkaznico za dvig receptov svojca, naj jo odda sestri, preden gre k zdravniku.Vedeti mora ime zdravila, jakost zdravila in obliko zdravila ( tablete, kapsule, sprej,...)

- za predpis receptov lahko pokličete po telefonu ( v času od 9.00 - 12.30 ure oz. od 15.00 - 19.00 ure).Recepte boste dobili naslednji dan ali najkasneje v dveh dneh.

- če po telefonu sprašujete za izvid ali drugo neurgentno informacijo, kličite po 9.00 oz. 15.00 uri

- da bo v zdravstvenih kartonih vedno sveža medicinska dokumentacija, vas prosimo, da izvide fotokopirate in prinesete fotokopijo že ob prvi kontroli k nam

- tudi pacienti, ki ste naročeni na laboratorijsko kontrolo in isti dan k zdravniku, se morate naročiti kot je opisano zdgoraj, to pa ne velja za bolnike, katere naročamo zaradi narave bolezni pogosteje in  dobijo v ta bamen ustrezno potrdilo, s katerim se javijo sestri ( zvišan krvni pritisk,...)

- na pregled k zdravniku prihajajte tešč, razen če vam zdravniki predhodno ne svetuje drugače

- ob sobotah ne naročamo!

- če pacient misli, da nikakor ne more priti k nam na vrsto, potem je očitno, da je naša ambulanta preobremenjena in naj si skuša izbrati ambulanto in zdravnika, ki je manj obremenjen

Hvala !                                                       ZD Ivančna Gorica