NAVODILA ZA PACIENTE, KI OBIŠČEJO SPLOŠNO AMBULANTO ZD IVANČNA GORICA

07.05.2020

NAVODILA ZA PACIENTE, KI OBIŠČEJO SPLOŠNO AMBULANTO ZDRAVSTVENEGA DOMA IVANČNA GORICA

1. Vsi pacienti ( razen v primeru nujne medicisnek pomoči ) se morajo za obravnavo pri OSEBNEM ZDRAVNIKU, predhodno NAROČITI -  Tel. št. 01 781 90 00

2. MEDICINSKA SESTRA pred prihodom pacienta, opravi triažo po telefonu in pacienta ustrezno usmeri.

3. Pacienti bodo naročeni tako, da bodo v obravnavo sprejeti POSAMIČNO oziroma tako, da se jim v čakalnIci lahko zagotovi VARNA RAZDALJA 1,5 m, ki jo je potrebno upoštevati in omejiti  število čakajočih.

4. Ob naročanju, pacient prejme navodila o zdravstvenih pogojih v ambulanto.

V ZDRAVSTVENI DOM LAHKO VSTOPAJO SAMO NAROČENI PACIENTI !

5. Pacient lahko vstopi v zdravstveni dom največ 5 minut pred načrtovanim terminom.
Če je NUJNO, GA LAHKO SPREMLJA največ ena, ZDRAVA oseba.

6. Pred obiskom zdravnika, pacient ( in spremljevalec ) izpolni vprašalnik o zdravstvenem stanju, ki se nanaša na obdobje zadnjih 14 dni. Vpašalnik je dostopen na povezavi : Vprašalnik o preverjanju zdravstvenega stanja pred obravnavo

V kolikor pacient vprašalnika nima s seboj, ga prejme na triažnem mestu, kjer ga tudi izpolni.

7. Ob vstopu v zdravstveni dom, si pacient razkuži roke, nadene si zaščitno masko ( v kolikor je že nima s seboj ), izmeri se mu telesno temperaturo; pacient izpolni vprašalnik in podpiše, ga podpiše in izroči medicinski sestri v ambulanti.

8. V kolikor ste napoteni v diagnostični laboratorij, boste na triažnem mestu prejeli zaporedno številko; v laboratorij boste vstopali posamično tako, da bodo v čakalnici laboratorija istočasno največ štirje pacienti in bo z tem  zagotovljena varna obravnava.

Janez Zupančič, dr. med., direktor zavoda

Ivančna Gorica, 07.05.2020

NAČIN NAROČANJA V SPLOŠNIH AMBULANTAH ZD IVANČNA GORICA

07.07.2020

SPOŠTOVANI PACIENTI !

Pacienti se morajo za pregled pri svojemu osebnemu zdravniku naročiti in sicer se lahko naročite :

- po telefonu na tel. št. 01 781 90 00 in sicer

DOPOLDNE  od 7.00 ure  do zasedenosti, v času
   ordinacijskega časa ambulante ( oz. v času od 7.00 - 12.30 ure ) in

POPOLDNE  od 13.00 ure do zasedenosti v  času ordinacijskega časa ambulante (oz. v času od 13.00 - 19.00 ure ) ali pa

- preko e -maila , ki je objavljen ob ordinacijskem času vsake ambulante. Povratno informacijo boste dobili

najpozneje naslednji delovni dan, ko ordinacija dela.

Telefonska številka za splošne ambulante ZD Ivančna Gorica

01  781 90 00

v nujnih primerih pokličite tel št. 01 781 90 09

ali 112.

- sprejem v antitrombotično ambulanto pri

-   Mateja Plut Švigelj, dr. med.,spec.druž.med. vsak torek od

12.30-14.00 ure

-   Janez Zupančič, dr. med., vsako sredo od 12.00 -13.15 ure

-   Lana Pivk, dr. med., vsako sredo od 12.30 -14.30 ure

-    Vlatka Rokvić, dr. med., vsak torek od 12.00 - 13.15 ure

Ta čas drugih pacientov ne sprejemamo.

- naročeni pacienti imajo prednost pred nenaročenimi pacienti

- vse nujne primere: poškodbe, zvišana telesna temperatura, hude bolečine..., vzamemo naprej.Če je pacient zaradi zasedenosti ambulante telefonsko odklonjen, mu sestra po telefonu razloži, da če smatra, da je potreben nujnega pregleda, naj pride v čakalnico, kjer bo lažje narediti triažo ( izmeriti temeraturo, krvni tlak,...) in ugotoviti, če je potrebno, da ga zdravnik vidi takoj ali lahko počaka na vrsto, morda celo do konca delovnega časa ( na zdravnika v naslednjem turnusu, dežurnega zdravnika, ...)

- v primeru, da mora zdravnik med ordinacijskim časom na teren, je razumljivo, da se sistem poruši, zato prosimo za strpnost.

- za potrpljenje prosimo tudi v primeru, če pride do zastoja zaradi drugih razlogov in je potrebno počakati 15 - 20 minut

- za injekcije in preveze se JE TUDI POTREBNO PREDHODNO NAROČITI .Vsak pacient prejme za ta namen list, s katerim se javi sestri in ga po možnosti vzame naprej

-  v primeru, da ima pacient  s seboj zdravstveno izkaznico za dvig receptov svojca, naj jo odda sestri, preden gre k zdravniku.Vedeti mora ime zdravila, jakost zdravila in obliko zdravila ( tablete, kapsule, sprej,...)

- za predpis receptov lahko pokličete po telefonu ( v času od 9.00 - 12.30 ure oz. od 15.00 - 19.00 ure).Recepte boste dobili naslednji dan ali najkasneje v dveh dneh.

- če po telefonu sprašujete za izvid ali drugo neurgentno informacijo, kličite po 9.00 oz. 15.00 uri

- da bo v zdravstvenih kartonih vedno sveža medicinska dokumentacija, vas prosimo, da izvide fotokopirate in prinesete fotokopijo že ob prvi kontroli k nam

- tudi pacienti, ki ste naročeni na laboratorijsko kontrolo in isti dan k zdravniku, se morate naročiti kot je opisano zdgoraj, to pa ne velja za bolnike, katere naročamo zaradi narave bolezni pogosteje in  dobijo v ta bamen ustrezno potrdilo, s katerim se javijo sestri ( zvišan krvni pritisk,...)

- na pregled k zdravniku prihajajte tešč, razen če vam zdravniki predhodno ne svetuje drugače

- ob sobotah ne naročamo!

- če pacient misli, da nikakor ne more priti k nam na vrsto, potem je očitno, da je naša ambulanta preobremenjena in naj si skuša izbrati ambulanto in zdravnika, ki je manj obremenjen

Hvala !                                                       ZD Ivančna Gorica