OBVESTILO ZA PACIENTE

POSEBNO OBVESTILO !!

Obveščamo vas, da je bilo pri dveh zaposlenih v zdravstvenem domu Ivančna Gorica, ugotovljen  pozitiven izvid brisa na Covid -19.

Izvedeni  so bili vsi ukrepi, ki so bili posredovani iz strani epidemiološke službe.

Opozarjamo bolnike, ki so bili v ČETRTEK, 10.09 popoldne ali  PETEK, 11.09. dopoldne v splošni ambulanti zdravstvenega doma, DA SE OPAZUJEJO.

V kolikor pri sebi opazijo kakršnekoli znake respiratornega infekta, naj takoj obvestijo svojega izbranega zdravnika.

Hvala za razumevanje.

Janez Zupančič, dr. med., direktor zavoda

NAVODILA ZA PACIENTE, KI OBIŠČEJO SPLOŠNO AMBULANTO ZD IVANČNA GORICA

07.05.2020

NAVODILA ZA PACIENTE, KI OBIŠČEJO SPLOŠNO AMBULANTO ZDRAVSTVENEGA DOMA IVANČNA GORICA

1. Vsi pacienti ( razen v primeru nujne medicisnek pomoči ) se morajo za obravnavo pri OSEBNEM ZDRAVNIKU, predhodno NAROČITI -  Tel. št. 01 781 90 00

2. MEDICINSKA SESTRA pred prihodom pacienta, opravi triažo po telefonu in pacienta ustrezno usmeri.

3. Pacienti bodo naročeni tako, da bodo v obravnavo sprejeti POSAMIČNO oziroma tako, da se jim v čakalnIci lahko zagotovi VARNA RAZDALJA 1,5 m, ki jo je potrebno upoštevati in omejiti  število čakajočih.

4. Ob naročanju, pacient prejme navodila o zdravstvenih pogojih v ambulanto.

V ZDRAVSTVENI DOM LAHKO VSTOPAJO SAMO NAROČENI PACIENTI !

5. Pacient lahko vstopi v zdravstveni dom največ 5 minut pred načrtovanim terminom.
Če je NUJNO, GA LAHKO SPREMLJA največ ena, ZDRAVA oseba.

6. Pred obiskom zdravnika, pacient ( in spremljevalec ) izpolni vprašalnik o zdravstvenem stanju, ki se nanaša na obdobje zadnjih 14 dni. Vpašalnik je dostopen na povezavi : Vprašalnik o preverjanju zdravstvenega stanja pred obravnavo

V kolikor pacient vprašalnika nima s seboj, ga prejme na triažnem mestu, kjer ga tudi izpolni.

7. Ob vstopu v zdravstveni dom, si pacient razkuži roke, nadene si zaščitno masko ( v kolikor je že nima s seboj ), izmeri se mu telesno temperaturo; pacient izpolni vprašalnik in podpiše, ga podpiše in izroči medicinski sestri v ambulanti.

8. V kolikor ste napoteni v diagnostični laboratorij, boste na triažnem mestu prejeli zaporedno številko; v laboratorij boste vstopali posamično tako, da bodo v čakalnici laboratorija istočasno največ štirje pacienti in bo z tem  zagotovljena varna obravnava.

Janez Zupančič, dr. med., direktor zavoda

Ivančna Gorica, 07.05.2020

NAČIN NAROČANJA V SPLOŠNIH AMBULANTAH ZD IVANČNA GORICA

07.07.2020

SPOŠTOVANI PACIENTI !

Pacienti se morajo za pregled pri svojemu osebnemu zdravniku naročiti in sicer se lahko naročite :

- po telefonu na tel. št. 01 781 90 00 in sicer

DOPOLDNE  od 7.00 ure  do zasedenosti, v času
   ordinacijskega časa ambulante ( oz. v času od 7.00 - 12.30 ure ) in

POPOLDNE  od 13.00 ure do zasedenosti v  času ordinacijskega časa ambulante (oz. v času od 13.00 - 19.00 ure ) ali pa

- preko e -maila , ki je objavljen ob ordinacijskem času vsake ambulante. Povratno informacijo boste dobili

najpozneje naslednji delovni dan, ko ordinacija dela.

Telefonska številka za splošne ambulante ZD Ivančna Gorica

01  781 90 00

v nujnih primerih pokličite tel št. 01 781 90 09

ali 112.

- sprejem v antitrombotično ambulanto pri

-   Mateja Plut Švigelj, dr. med.,spec.druž.med. vsak torek od

12.30-14.00 ure

-   Janez Zupančič, dr. med., vsako sredo od 12.00 -13.15 ure

-   Lana Pivk, dr. med., vsako sredo od 12.30 -14.30 ure

-    Vlatka Rokvić, dr. med., vsak torek od 12.00 - 13.15 ure

Ta čas drugih pacientov ne sprejemamo.

- naročeni pacienti imajo prednost pred nenaročenimi pacienti

- vse nujne primere: poškodbe, zvišana telesna temperatura, hude bolečine..., vzamemo naprej.Če je pacient zaradi zasedenosti ambulante telefonsko odklonjen, mu sestra po telefonu razloži, da če smatra, da je potreben nujnega pregleda, naj pride v čakalnico, kjer bo lažje narediti triažo ( izmeriti temeraturo, krvni tlak,...) in ugotoviti, če je potrebno, da ga zdravnik vidi takoj ali lahko počaka na vrsto, morda celo do konca delovnega časa ( na zdravnika v naslednjem turnusu, dežurnega zdravnika, ...)

- v primeru, da mora zdravnik med ordinacijskim časom na teren, je razumljivo, da se sistem poruši, zato prosimo za strpnost.

- za potrpljenje prosimo tudi v primeru, če pride do zastoja zaradi drugih razlogov in je potrebno počakati 15 - 20 minut

- za injekcije in preveze se JE TUDI POTREBNO PREDHODNO NAROČITI .Vsak pacient prejme za ta namen list, s katerim se javi sestri in ga po možnosti vzame naprej

-  v primeru, da ima pacient  s seboj zdravstveno izkaznico za dvig receptov svojca, naj jo odda sestri, preden gre k zdravniku.Vedeti mora ime zdravila, jakost zdravila in obliko zdravila ( tablete, kapsule, sprej,...)

- za predpis receptov lahko pokličete po telefonu ( v času od 9.00 - 12.30 ure oz. od 15.00 - 19.00 ure).Recepte boste dobili naslednji dan ali najkasneje v dveh dneh.

- če po telefonu sprašujete za izvid ali drugo neurgentno informacijo, kličite po 9.00 oz. 15.00 uri

- da bo v zdravstvenih kartonih vedno sveža medicinska dokumentacija, vas prosimo, da izvide fotokopirate in prinesete fotokopijo že ob prvi kontroli k nam

- tudi pacienti, ki ste naročeni na laboratorijsko kontrolo in isti dan k zdravniku, se morate naročiti kot je opisano zdgoraj, to pa ne velja za bolnike, katere naročamo zaradi narave bolezni pogosteje in  dobijo v ta bamen ustrezno potrdilo, s katerim se javijo sestri ( zvišan krvni pritisk,...)

- na pregled k zdravniku prihajajte tešč, razen če vam zdravniki predhodno ne svetuje drugače

- ob sobotah ne naročamo!

- če pacient misli, da nikakor ne more priti k nam na vrsto, potem je očitno, da je naša ambulanta preobremenjena in naj si skuša izbrati ambulanto in zdravnika, ki je manj obremenjen

Hvala !                                                       ZD Ivančna Gorica