OBVESTILO - PRIJAVA NA CEPLJENJE

00.00.0000

OBVESTILO – prijava za cepljenje proti Covid -19

Obveščamo vas, da v Zdravstvenem domu Ivančna Gorica zbiramo prijave za cepljenje proti COVID- 19. Prijave so namenjene pacientom, ki imajo izbranega osebnega zdravnika v ZD Ivančna Gorica.

Prijavite se lahko :

-        na tel. št.  01 /  620  47 28  vsak dan od ponedeljka do petka,  od 8.00 – 12.00 ure

-        E-pošti : cepljenje.covid@zd-ivg.si

Prosimo da nam posredujete naslednje podatke :

-        ime in priimek

-        datum rojstva

-        številko mobilnega telefona

-        kdo je vaš izbrani zdravnik

Upoštevali bomo prijave z vsemi želenimi podatki.

Ko bomo prejeli cepivo, bomo cepljenje izvedli po kriterijih, ki jih je izdalo Ministrstvo za zdravje in sicer:

-        1. skupina - starostna skupina 80 in več let;

-        2. skupina - starostna skupina 70 let in več;

-        3. skupina - starostna skupina 60 let in več;

-        4. skupina - kronični bolniki, ki imajo večje tveganje za težji potek bolezni in skupine zaposlenih v zaščiti in reševanju;

-        5. skupina – ostala populacija

Po prejemu cepiva vas bomo poklicali po telefonu in vas obvestili o terminu cepljenja.

Časovni potek cepljenja je odvisen od števila prejetih odmerkov cepiva s strani Ministrstva za zdravje. Prosimo vas, da spremljajte aktualna navodila.

Več podatkov o cepivu, njegovem delovanju, stranskih učinkih in kontraindikacijah si lahko preberete n spletni strani NIJZ : https://www.nijz.si/sl/najpogostejsa-vprasanja-in-odgovori-glede-cepljenja-proti-covid-19

Zdravstveni dom Ivančna Gorica

PRIDOBITEV POTRDILA O PREBOLELI OKUŽBI ALI POTRDILA O CEPLJENJU COVID -19

23.02.2021

PRIDOBITEV POTRDILA O PREBOLELI OKUŽBI ALI POTRDILA O CEPLJENJU COVID-19

Kot dokazlio o preboleli okužbi s Covid -19  velja potrdilo o pozitvnem testu (PCR ali HAG ), ki ni starejši od 6 mesecev. Testiranje je moral opraviti pooblaščeni izvajalec v Sloveniji. Potrdilo vam lahko izpiše vaš osebni zdravnik ali pa si ga lahko izpišete sami  preko aplikacije z-VEM , ki je dostopna na :

Če ste bolezen preboleli in ste o tem obvestili osebnega zdravnika, a niste opravili testa, ker takrat ni bil potreben, boste potrdilo dobili pri osebnem zdravniku. Potrdilo bo izdano najkasneje naslednji delovni dan. Izdaja takega zdravniškega potrdila stane 25 eur.

V primeru, da v vaši zdravstveni dokumentaciji ni nobenega zapisa o vaši bolezni, potrdila oz. izvida ne morete dobiti.

Samo izvid prisotnosti protiteles na SARS-CoV-2  ni zadosten pogoj za izdajo potrdila o preboleli COVID-19 bolezni.

Kot dokazilo, da ste bili cepljeni z dvema odmerkoma  cepiva proti Covid-19 lahko predložite cepilno knjižico oz. kartonček, ki ste ga prejeli po cepljenju.

Zdravstveni dom Ivančna Gorica