CEPLJENJE PROTI SEZONSKI GRIPI

29.10.2019

CEPLJENJE PROTI SEZONSKI GRIPI

V sezoni 2019/20 bo za cepljenje proti sezonski gripi na voljo cepivo  VAXIGRIP TETRA (intramuskularno cepivo) – za cepljenje odraslih in otrok, starih 6 mesecev ali več. Sestava cepiva proti gripi za sezono 2019/20 vključuje 4 antigene virusov gripe, ki bodo po predvidevanjih SZO krožili v prihajajoči sezoni.

Cepljenje proti sezonski gripi je priporočljivo za vse osebe, ki imajo kronične bolezni obtočil, dihal, sečil, jeter, metabolne bolezni (sladkorna bolezen...), nekatere živčno-mišične in vezivne bolezni, maligna obolenja, nekatere bolezni krvi in krvotvornih organov, bolezni, ki slabijo imunski odziv, za osebe stare 65 let in več, za nosečnice (ne glede na trajanje nosečnosti) ter za ekstremno debele (ITM ≥ 2 40). Indikacijo za cepljenje v teh primerih postavi zdravnik ustrezne specialnosti oziroma se starost izkaže z dokumentom. Stroške cepljenja proti gripi za navedene skupine v celoti krije obvezno zdravstveno zavarovanje.

Cepljenje je priporočljivo tudi za vse druge osebe. Za te osebe (samoplačnike) je cena cepljenja proti gripi 14 EUR .

URNIK CEPLJENJA PROTI GRIPI V ZD IVANČNA GORICA

TOREK, 05. 11.

11.00 – 13.00 ure ( Referenčna amb. – pritličje )

SREDA,  06.11.

13.00 – 15.00 ure  ( Referenčna amb. – pritličje )

TOREK, 12.11.

13.00 – 15.00 ure  ( amb. dr. Kuster, 1. nadstr.  )

ČETRTEK, 14.11.

8.00 – 12.00 ure  ( Dispanzer za ženske )

PETEK, 15.11.

8.00 – 13.00 ure  ( amb. dr. Kuster, 1. nadstr.  )

PONEDELJEK, 18.11.

11.00 – 13.00 ure  ( Dispanzer za ženske )

PONEDELJEK, 25.11.

11.00 – 13.00 ure ( amb. dr. Zupančiča )

TOREK, 26.11.

13.00 – 15.00 ure ( amb. dr. Kuster, 1. nadstr.  )

ČETRTEK, 28.11.

13.00 – 18.00 ure  ( amb. dr. Zupančiča )

OBVESTILO

12.09.2011

OBVESTILO
                                              Spoštovani!

V  primeru, da potrebujete svoj zdravstveni karton, za potrebe zdravniškega pregleda, v kateri od drugih zdravstvenih nstitucij, vas prosimo, da nekaj dni pred pregledom, pokličete v ambulanto svojega izbranega zdravnika, da vam kartoteko pošljemo na željeni naslov.
Zaradi varovanja osebnih podatkov , kartoteke ne smemo izročati osebno v roke !

Hvala za razumevanje !

NAČIN NAROČANJA V SPLOŠNIH AMBULANTAH ZD IVANČNA GORICA

22.04.2012

NAROČANJE V SPLOŠNIH AMBULANTAH ZD IVANČNA GORICA

SPOŠTOVANI PACIENTI !

Nenaročene paciente sprejemo do 7.00 ure oz. di 13.00 ure.

Pacienti se morajo za pregled pri svojemu osebnemu zdravniku naročiti in sicer se lahko naročite :

- po telefonu na tel. št. 01 781 90 00 in sicer

DOPOLDNE  od 7.00 ure  do zasedenosti, v času
   ordinacijskega časa ambulante ( oz. v času od 7.00 - 12.30 ure ) in

POPOLDNE  od 13.00 ure do zasedenosti v  času ordinacijskega časa ambulante (oz. v času od 13.00 - 19.00 ure ) ali pa

- preko e -maila , ki je objavljen ob ordinacijskem času vsake ambulante. Povratno informacijo boste dobili

najpozneje naslednji delovni dan, ko ordinacija dela.

Telefonska številka za splošne ambulante ZD Ivančna Gorica

01  781 90 00

v nujnih primerih pokličite tel št. 01 781 90 09

ali 112.

- sprejem v antitrombotično ambulanto pri

-   Mateja Plut Švigelj, dr. med.,spec.druž.med. vsak torek od

12.30-14.00 ure

-   Janez Zupančič, dr. med., vsako sredo od 12.00 -13.15 ure

-   Tonja Gomzi Hrabar, dr. med., vsako sredo od 12.30 -14.30 ure

-    Vlatka Rokvić, dr. med., vsak torek od 12.00 - 13.15 ure

Ta čas drugih pacientov ne sprejemamo.

- naročeni pacienti imajo prednost pred nenaročenimi pacienti

- vse nujne primere: poškodbe, zvišana telesna temperatura, hude bolečine..., vzamemo naprej.Če je pacient zaradi zasedenosti ambulante telefonsko odklonjen, mu sestra po telefonu razloži, da če smatra, da je potreben nujnega pregleda, naj pride v čakalnico, kjer bo lažje narediti triažo ( izmeriti temeraturo, krvni tlak,...) in ugotoviti, če je potrebno, da ga zdravnik vidi takoj ali lahko počaka na vrsto, morda celo do konca delovnega časa ( na zdravnika v naslednjem turnusu, dežurnega zdravnika, ...)

- v primeru, da mora zdravnik med ordinacijskim časom na teren, je razumljivo, da se sistem poruši, zato prosimo za strpnost.

- za potrpljenje prosimo tudi v primeru, če pride do zastoja zaradi drugih razlogov in je potrebno počakati 15 - 20 minut

- za injekcije in preveze se ni potrebno naročati.Vsak pacient prejme za ta namen list, s katerim se javi sestri in ga po možnosti vzame naprej

-  v primeru, da ima pacient  s seboj zdravstveno izkaznico za dvig receptov svojca, naj jo odda sestri, preden gre k zdravniku.Vedeti mora ime zdravila, jakost zdravila in obliko zdravila ( tablete, kapsule, sprej,...)

- za predpis receptov lahko pokličete po telefonu ( v času od 9.00 - 12.30 ure oz. od 15.00 - 19.00 ure).Recepte boste dobili naslednji dan ali najkasneje v dveh dneh.

- če po telefonu sprašujete za izvid ali drugo neurgentno informacijo, kličite po 9.00 oz. 15.00 uri

- da bo v zdravstvenih kartonih vedno sveža medicinska dokumentacija, vas prosimo, da izvide fotokopirate in prinesete fotokopijo že ob prvi kontroli k nam

- tudi pacienti, ki ste naročeni na laboratorijsko kontrolo in isti dan k zdravniku, se morate naročiti kot je opisano zdgoraj, to pa ne velja za bolnike, katere naročamo zaradi narave bolezni pogosteje in  dobijo v ta bamen ustrezno potrdilo, s katerim se javijo sestri ( zvišan krvni pritisk,...)

- na pregled k zdravniku prihajajte tešč, razen če vam zdravniki predhodno ne svetuje drugače

- ob sobotah ne naročamo!

- če pacient misli, da nikakor ne more priti k nam na vrsto, potem je očitno, da je naša ambulanta preobremenjena in naj si skuša izbrati ambulanto in zdravnika, ki je manj obremenjen

Hvala !                                                       ZD Ivančna Gorica